|
|
|
|
|
|
|
|
Lån  


 
Annonce:


Annonce:


Musikspillesteder


Untitled Document
Spillested By Hjemmeside Tlf
Alive Festival Thisted www.alivefestival.dk 22762600
Amager Kulturpunkt København S www.amager-kulturpunkt.dk 32860200
Bremen København V www.bremenlive.dk 33139090
Brovst Musikforsyning Brovst www.brovstmusik.dk 98215094
Bygningen Vejle Vejle www.bygningen-vejle.dk 75838677
Café 1000 Fryd Ålborg www.1000fryd.dk 98137255
Cafe von Hatten Randers www.vonhatten.dk 86439434
Copenhagen JazzHouse København K www.jazzhouse.dk 33152600
Culture Box København K www.culture-box.com 33325050
Det Bruunske Pakhus Fredericia www.bruunskepakhus.dk 72106710
Det Musiske Hus Frederikshavn www.detmusiskehus.dk 98459190
DROP-INN København K www.drop-inn.dk 33112404
Fatter Eskil Århus C www.fattereskil.dk 86194411
Fermaten Herning www.fermaten.dk 97225510
Forbrændingen Albertslund www.fbf.dk 43625043
Gimle Roskilde www.gimle.dk 46371982
Gjethuset Frederiksværk www.gjethuset.dk 47770607
Global Copenhagen København N www.globalcph.dk 50580841
Godset Kolding www.godset.net 79791060
Hagge’s Musik Pub Tønder www.hagges.dk 74724449
Hammershus Fairtrade Concert Allinge www.global-trade.dk 24243131
Huset i Magstræde København K www.husetmagstraede.dk 33693200
Jazz & Rock ved Ringkøbing Fjord Skjern www.jazzogrock.dk 97361970
Kansas City Odense M www.kansascity.dk 66136120
Klaverfabrikken Hillerød www.klaverfabrikken.dk 48267457
Koncerthuset (DR) København C www.dr.dk/Koncerthuset 35203040
Korsør Medborgerhus og kulturhus Korsør www.korsoer-medborgerhus.dk 58370400
KulisseLageret Horsens www.kulisselageret.dk 75624622
Kulturfabrikken Nykøbing F www.ukh.dk 54732725
Kulturgyngen Århus C www.kulturgyngen.dk 86192255
Kulturhuset Islands Brygge København S www.k-i-b.dk 32951394
Kulturhuset Krudttønden København Ø www.krudttonden.dk 35428362
Kulturhuset Toldkammeret Helsingør www.toldkammeret.dk 49282042
Kulturmaskinen Odense 7 www.kulturmaskinen.com 65512822
Kulturstationen Vanløse Vanløse www.vkhus.kk.dk 38773350
Københavns Musikteater København K www.plex-musikteater.dk 33323256
Lades Kælder København K www.lades.dk 33140067
Loppen København K www.loppen.dk 32578422
Mantziusgården Birkerød www.mantziusgaarden.dk 45812971
Mojo Bluesbar København K www.mojo.dk 33116453
Musikcaféen Århus C www.musikcafeen.dk 86760344
Musikforeningen 5-øren København S www.5-oeren.dk 32597933
Musikforeningen Bygningen Køge www.bygningen.dk 56676701
Musikhuzet Bornholm Rønne www.musikhuzet.dk 56959404
Musikklubben Elværket Holbæk www.musik-klubben.dk 59448876
Månen Haderslev www.maanen-live.dk 74222010
Noldes Nabo Nr. Aaby www.noldesnabo.dk 29480919
Paletten Viborg www.paletten.dk 86628322
Pavillonen Grenå www.pavillonen.dk 86321633
Pilegården Brønshøj www.pilegaarden-kuc.dk 38602860
Pitstop Kolding www.pitstopkolding.dk 75501948
Portalen Greve www.portalen.dk 43978383
Posten Odense C www.postenlive.dk 66136020
PROCK København Ø www.prock.dk 69960040
Rust København N www.rust.dk 35245201
Råhuset København V www.kulturvesterbro.dk  
Skråen i Nordkraft Aalborg www.skraaen.dk 98122189
Slagelse Musikhus Slagelse www.slagelsemusikhus.dk 58501070
Spillestedet Harder’s i Harmonien Svendborg www.harmonien.net 62213090
Spillestedet Stengade København N www.stengade.dk -
STARS Vordingborg www.stars.dk 55342060
Studenterhus Århus Århus C www.studenterhusaarhus.dk 86183021
Studenterhuset Aalborg www.studenterhuset.dk 98114312
STUDENTERHUSET, København København K www.studenterhuset.com 35323861
Sønderborghus Sønderborg www.sonderborghus.dk 74422601
Tante Olga Randers www.tanteolga.dk 86411970
Tapperiet Køge www.tapperiet.nu 56565694
Templet Lyngby www.templet.dk 45874497
The Rock København K www.the-rock.dk 33913913
Tobakken Esbjerg www.tobakken.dk 75180000
Tobaksgaarden Assens www.tobaksgaarden.dk 64712031
Train Århus C www.train.dk 86134722
V58 Århus C 86191688
VEGA København V www.vega.dk 33260952
Vershuset Næstved www.vershuset.dk
Vesthimmerlands Musikhus ALFA Års www.vmalfa.dk 96980050
VoxHall Århus C www.voxhall.dk 87309797
Wonderfestiwall Allinge www.wonderfestiwall.dk 24626003









Kategorier på sider:

Spillekonsol Rust Musikkøb Kampagnetilbud Børnespil online Spilanmeldelser Musikspillesteder Onlinespil Online poker Den Grå Hal Kortspil Spil på nettet Femøren Brætspil online Jazzhus Montmartre VEGA Loppen Koncerter
 
 
 Du er her: Spillested - Spil Spillested - - Hvad er Spillested en et   









Der tages intet ansvar for oplysningerne på denne side. Siden kan kun betragtes som vejledende.